Rzuć wszystko i biegnij

Sport to nie tylko olimpijskie medale. Jeśli nie chcesz w wysiłek fizyczny inwestować dużych pieniędzy, a jednocześnie chcesz szybko widzieć efekty swoich wysiłków – zdecyduj się na bieganie. Dlaczego?

Po pierwsze: bieganie korzystnie wpływa na układ nerwowy. Dzięki temu pomaga zapobiegać niektórym chorobom. Wysiłek fizyczny, którym jest bieganie powoduje również zwiększenie stężenia serotoniny i endorfin, które potocznie nazywane są hormonami szczęścia – to własnie dzięki ich zwiększonemu wydzielaniu, po biegu czujemy nie tylko zmęczenie, ale również satysfakcję.

Po drugie: systematyczny trening może również opóźnić procesy starzenia się skóry poprzez poprawienie jej ukrwienia ( dzięki temu skóra jest lepiej oczyszczona ). Bieganie jest również wspaniałym sposobem na pozbycie się kilku zbędnych kilogramów i wymodelowanie sylwetki.

Po trzecie: wzmocnieniu ulega nasz układ mięśniowy, poprawia się siła i wytrzymałość. Systematyczne bieganie pozwoli też na zwiększenie wydolności niektórych naszych narządów wewnętrznych ( np. płuc, poprawie ulega też krążenie).

Po czwarte: bieganie to nie tylko praca fizyczna, to również trening charakteru. Przyznajmy wprost: nie zawsze mamy ochotę na bieganie. Pokonanie tej niechęci to ogromny sukces, a systematyczność i upór to cechy, które przełożą się również na nasze inne sukcesy.

Uprawianie sportów jest korzystne nie tylko dla naszych sylwetek, ale też charakterów. Pamiętajmy jednak, by nie przeszkadzać innym – biegajmy w miejscach do tego przeznaczonych.

Dodaj komentarz